AT Computers využívá Cubiscan pro pořizování kvalitních logistických dat

6. Srp, 2021 | Novinky

Společnost AT Computers, a.s. začala využívat zařízení Cubiscan 325 pro pořizování kvalitních logistických dat a vytvoření takzvaného digitálního dvojčete pro každý sortiment. Součástí dodávky bylo ucelené řešení pro pořizování údajů přímo ve skladu. A proto je součástí i mobilní vozík, který je osazen počítačem s dotykovým displejem, čtečka čárového kódu, záložní zdroj i kamera pro snímání fotek.

Díky tomu mohou v AT Computers snadno pořizovat logistická data, jako je váha a rozměr, a společně s dalšími doplňkovými daty zadávanými ručně je aktualizovat přímo v informačním systému. Výhodou zařízení Cubiscan je nejen pořízení rozměrů, ale také výpočet prostorových dat daného výrobku. A přesně to dělá z výrobce Quantronix, Inc. světovou jedničkou v oblasti digitálního dimensioningu pro komerční použití.

myFABER® Dimensioning

Součástí dodávky byla také softwarová aplikace myFABER® Dimensioning, která tvoří uživatelskou část a umožňuje snadnou obsluhu zařízení. Nabízí možnost vkládání dalších ručních údajů, jako je například typ balení nebo expedovatelnost, které je možné pořídit přímo ve skladu. Přes integrační API může být řešení propojeno s libovolným ERP nebo WMS systémem, v případě zákazníka AT Computers se jedná o systém QI.

„Dodané řešení nám umožnilo velmi efektivně a v krátké době pořídit kvalitní data pro téměř 5 000 sortimentů z naší nabídky. Díky kvalitním logistickým datům budeme schopni optimálně plánovat expedici, balení i dopravu a s využitím logistických dat počítáme i v dalších procesech kontroly a automatizace expedice,“ uvádí manažer logistiky Tomáš Holaň a doplňuje: „Byli jsme s kolegy příjemně překvapeni snadností ovládání a kvalitní podporou týmu dodavatele, který celé řešení rychle přizpůsobil našim požadavkům a potřebám. Už nyní plánujeme pořízení dalšího Cubiscanu.“

Distribuci a dodávky zařízení pro oblast logistiky zajišťuje společnost KVADOS Robotics. Ta je přímým dovozcem a distributorem řady logistických technologií v oblasti robotizace a automatizace a je výhradním distributorem pro ČR a SK.

O AT Computers

AT Computers je jednou z největších velkoobchodních firem působících v oblasti IT na území České republiky a Slovenska s ročním obratem 30,4 mld. Kč. Zároveň je největším českým výrobcem osobních počítačů. Více informací najdete na www.atcomp.cz nebo na https://www.facebook.com/atcomp.

Kontaktujte nás