Jako jeden z členů Asociace pro inovace v logistice jsme se koncem minulého týdne zúčastnili již druhého setkání členů. V rámci akce jsme mimo jiné zavítali například i do prvního robotizovaného fulfillmentového skladu společnosti Dextrum Fulfillment nebo do významně automatizovaných skladů Démos trade, a. s.

Prosinec začal ve znamení shromáždění členů Asociace pro inovace v logistice (APIL) pod taktovkou KVADOSu. Setkání členů se uskutečnilo v hotelu Beltine Forest v srdci Beskyd a předcházel mu celodenní program zaměřený na nejmodernější technologie v logistice.

Návštěva členů APIL v Démos trade, a. s.

Návštěva členů APIL v Démos trade, a. s.

V rámci dopolední návštěvy společnosti Démos trade, a. s. mohli účastníci nahlédnout do významně automatizovaných skladů řízených pomocí mySTOCK ® WMS, které dodává a rozvíjí společnost KVADOS. Společnost Démos trade, a. s. je největším dodavatelem materiálů pro výrobu nábytku v České republice a s další působností také na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Veškeré technologie, jako válečkové dopravníky dodané společnosti TMT včetně automatické váhy, zapáskovačka na konci linky, vertikální skladový zakladač dodaný společností KARDEX, nebo moderní systémové vozíky od společnosti Toyota, ve spojení s vysoce sofistikovaným WMS umožňují realizovat výkonné logistické operace pro desetitisíce skladových a objednávkových položek a s vysokým expedičním výkonem až přes 10 tisíc zásilek B2B denně.

Po společném obědě se členové a partneři Asociace přesunuli do Paskova, kde zavítali na prohlídku prvního robotizované fulfillmentového skladu společnosti Dextrum Fulfillment. Zde společnost KVADOS s podporou dalších členů APIL provozuje Showroom inovativních logistických robotizovaných a automatizačních technologií. Pod taktovkou generálního ředitele společnosti KVADOS byla realizována zajímavá exkurze, která účastníky přenesla do světa robotizované a autonomní intralogistiky včetně nově vybudované privátní 5G sítě.

Oficiální část shromáždění členů APIL

Oficiální část shromáždění členů APIL

Odpolední program a samotné oficiální shromáždění členů již probíhalo v prostorách beskydského hotelu. Předseda výkonné rady spolku pan Miroslav Hampel se stejně jako v loňském roce ujal prezentace činnosti a hospodaření spolku v roce 2022. Prostor pro představení dostali také tři noví členové a partneři Asociace, a to společnost Packung, Siemens a T-mobile. Stávající členové zase na oplátku doplnili program o představení novinek ve svém produktovém a zákaznické portfoliu za účelem posílení vzájemné spolupráce a integrace nejnovějších a nejmodernějších technologií. A nejen to, v rámci závěrečných úvah padla celá řada zajímavých námětů a plánů pro realizaci v následujících dvou letech, které byly jednohlasně odsouhlaseny.

Kontaktujte nás