​Intralogistika zažívá revoluci. Poprvé v České republice vyjel do skladu plně autonomní robotický paletový vozík PalletJack. Slavnostně jsme uvedli robota na trh 4. května 2023 v našem showroomu v Paskově u Ostravy. Partnery akce byli T-Mobile, HAI Robotics, DEXTRUM Fulfillment a profesní asociace APIL (Asociace pro inovace v logistice).

Rozšířili jsem portfolio našich autonomních robotů o robotický paletový vozík PalletJack. Ten je určený pro manipulaci v úzkých uličkách a je vhodný pro široké spektrum typů skladů s různými paletovými operacemi. Automatizovaný robotický tahač palet se používá především pro horizontální manipulaci se zbožím ve skladech pro nakládku a vykládku zboží.

Slavnostního zahájení se zúčastnílo více než 200 účastníků. Nechyběly výrobní a logistické společnosti, zúčastnily se také firmy z oblasti automotive, ale i jiných provozů a oblastí. PalletJack byl připojen k první komerční 5G privátní síti od společnosti T-Mobile a předvedl své dovednosti v plné kráse. Více o slavnostním uvedení si přečtete v naší tiskové zprávě .

A co vlastně PalletJack umí?

🔎 Řízení robota probíhá s využitím lidaru – žádné vytváření trasy pomocí QR kódů nebo obdobných navigačních prvků.
🔎 Robot se orientuje v prostoru pomocí vložené mapy.
🔎 Je vybaven celou řadou bezpečnostních prvků a certifikován i do provozu, kde bude přicházet do kontaktu s pracovníky.
🔎 Při pohybu projektuje na zem světelné prvky a pomocí majáků upozorňuje na svůj pohyb. Ochranné senzory monitorují prostor 360° v okolí robota a eliminují možnost srážky s obsluhou nebo s překážkami ve skladu.

Zaujal Vás PalletJack? Více informací najdete zde.

Fotoreport ze slavnostního uvedení na trh.

Kontaktujte nás