Řešení mySTOCK® WMS s řídící vrstvou myFABER® WES zažívají žně! Budou řídit nejmodernější robotický sklad pro EUROMEDIA GROUP v České republice!

4. Zář, 2023 | Novinky

Uznávaná knižní společnost Euromedia Group zahájila jeden z největších technologických projektů v České republice. Od letošního roku probíhá výstavba revolučního robotického skladu ve středočeském Stochově, který technologií doslova přetéká. Skupina navázala spolupráci s předními technologickými experty a jedním z nich je i KVADOS Group. Naše řešení mySTOCK® WMS (Warehouse Management System) a myFABER® WES (Warehouse Executive System) plně zastřeší logistické toky celého skladu.

Euromedia Group s více než třicetiletou zkušeností na trhu vydává 700 nových titulů ročně, provozuje největší knižní velkoobchod v České republice a síť knihkupectví Luxor. Růst společnosti nezastavilo ani patrné loňské zhoršení ekonomické situace v České republice a dál tak rostla, jak do objemu objednávek, tak i zisků. S rostoucí poptávkou po knižním zboží musejí dále růst i skladové prostory, které společnost letos přestavuje. Projekt výstavby nového robotického skladu o velikosti 10 000 m2 koncentruje obrovské množství technologií na jednom místě.

 

Srdcem robotického skladu je řídící vrstva myFABER® WES a mySTOCK® WMS 

Klíčovou roli v tomto projektu sehrává naše řešení mySTOCK® WMS, které chytře řídí a naviguje veškerou zastoupenou technologii v prostorách skladu. Díky intuitivnímu ovládaní a umělé inteligenci se stará o plynulý pohyb zboží ve skladu, delegování úkolů zaměstnancům i robotům a dohlíží nad plánováním a řízením kapacity zásob. Souběžně WMS vrstva komunikuje i s vrstvou myFABER® WES, která dílčí úkoly samostatně přiděluje daným robotům a pracovištím. Vše dohromady vytváří dokonalou technologickou synergii jejíž hybnou silou nadále však zůstává lidský faktor.

Úspora místa s modulární technologií 

Největší výzvou bývá pro sklady právě růst objemu zboží. Navyšování kapacit může být značně nákladné a bez další přidané hodnoty. Do skladu Euromedia Group je proto implementováno řešení Autostore, které nabízí nejvyšší hustotu skladování ze všech nabízených systémů ASRS na trhu. Tento ambiciózní projekt si vzala pod svá křídla společnost Element Logic a dodala do skladu přibližně 90 svých robotů společně s dalším příslušenstvím.

O výstavbě revolučního skladu pro Euromedia Group vydala společnost Element Logic tiskovou zprávu.

 

Skladu ušetří nejen místo, ale zefektivní a urychlí celý proces vychystávání zboží. Roboti se pohybují po hliníkovém rámování za pomoci předem nadefinované trasy systémem myFABER® WES. Jedná se o jednu z největších implementací Autostoru. 

Všechny úseky podléhají síle automatizace

Další úsporu prostoru přináší i paletové regály a poloautomatické VNA vozíky z produkce Jungheinrich. Regálový systém se pohybuje přesně tak, jak mu vrstva myFABER® WES napoví. Z regálů automaticky vytvoří uličky, ve kterých se bude VNA vozík pohybovat po indukčním drátě. Celý proces na místě řídí operátor přes jeho tablet, který vysílá vozíku přesné instrukce.

Proces expedice jednoho kusu zboží je promyšlený do posledního detailu. Jednou z finálních zastávek je automatická balící linka CartonWrap z produkce CMC, která podléhá úkolům systému mySTOCK® WMS. Technologický koktejl tímto ale nekončí. Zabalené zboží se uskladní až v devíti vysokých policových zakladačích systému Kardex, který komunikuje s technologií Pick-to-Light. Veškeré zboží v KLT boxech se pohybuje z jednoho pracoviště na druhé po válečkových dopravnících od firmy TMT.

Zavedením nejpokročilejších technologií získá sklad Euromedia Group bezkonkurenční výhodu v expresním dodávání zboží svým zákazníkům. Robotizace a automatizace uvolní ruce mnoha zaměstnancům, kteří se dále mohou soustředit na zkvalitňování služeb svým zákazníkům.

O společnosti

Euromedia Group z knižní divize skupiny Rockaway, Knižní Holding, a. s. je největším a nejsilnějším subjektem podnikajícím v rámci knižního trhu v České republice. Zastřešuje velká nakladatelství jako jsou Ikar, Kalibr, Universum, Esence nebo ODEON, provozuje největší knižní velkoobchod a vlastní také síť úspěšného knihkupectví Luxor společně s jeho e-shopem. V jejich portfoliu je, kromě skvěle fungujícího Knižního klubu, také e-shop Booktook.cz s 15letou historií. Více o nakladatelství se můžete dočíst i na jejich stránkách.

Kontaktujte nás