myFABER – staronová značka pro inovace v logistice

28. Kvě, 2021 | Novinky

Když jsme se před pár měsíci začali věnovat nové oblasti – robotizaci a automatizaci, hledali jsme vhodný název pro naše řešení a napadlo nás oprášit značku myFABER. Proč? Slovo i jeho význam se nám líbily, naše plány popisuje víc než výstižně, název máme jako ochrannou známku, a navíc chráněnou pro celou Evropskou unii.

Význam pochází z latiny, faber můžeme přeložit jako dokonalý, mistrovský, pokud jde o věc, nebo nadaný, vtipný a důvtipný, pokud mluvíme o člověku. Původně se jednalo o název nástroje pro řízení servisu a Service Desku. I když jsme produkt měli moc rádi a věnovali jsme mu hodně práce a úsilí, obchodně jsme s ním nakonec neuspěli. A tak jsme jej před pár lety začali postupně z trhu stahovat.

A tak bylo rozhodnuto, myFABER® je opět povolán do služby. Představujeme vám tak novou značku pro naše řešení v oblasti robotů, které sami i ve spolupráci s partnery vyvíjíme a designujeme. Brzy ji budete vídat na našich „žlutých“ robotech, chytrých řešeních mobilních regálů nebo na promyšlených a ergonomických pracovištích pro výkonnou expedici. Je to také naše značka zastřešující software pro automatizační řešení a řízení robotů a dalších technologií. Prostě vše, co dnes spadá pod označení průmysl 4.0. Přejeme si, aby náš myFABER® definoval vše kolem Skladů 4.0.

Čeká nás ještě mnoho práce, ale věříme, že inovace v logistice se nezastaví a potřeba přinést do skladů další úroveň automatizace je životní nutnost. Stejně jako automatizace a robotizace musela přijít do výroby a průmyslu, tak dnes vstupuje do skladů a logistiky a otevírá nové dveře.

Napneme síly, aby náš produkt mySTOCK® WMS šel ruku v ruce s myFABER® vstříc úspěchu v tomto rozvíjejícím se segmentu. Pro nás v KVADOSu to znamená doplnit si další kompetence, znalosti a rozšířit roli producenta softwaru o oblast komplexních dodávek řešení pro logistickou automatizaci. Proto jsme založili dceřinou společnost KVADOS Robotics a převzali společnost Bettaroe Robotics, čímž jsme získali nové kolegy, zkušenosti a také kontakty na partnery z výzkumu a vývoje v robotizaci. Zároveň dále rozvíjíme znalosti v konstrukci a projektování, simulaci pohybu a návrhu ergonomie ovládání i využívání prvků AI při hledání optimálních řešení pro pohyb a skladování nebo pro pořadí expedice. Navazujeme na naše dlouholeté zkušenosti a znalosti, využíváme dosavadní potenciál a nadšení našich pracovníků i nových kolegů, tak aby se značka myFABER® již brzy stala synonymem inovací v logistice.

 

Zajímá vás robotizace? Rádi se s vámi sejdeme a zodpovíme všechny vaše otázky!

robot.orlova
Kontaktujte nás