Nové možnosti využití moderních logistických technologií, inovativní testování scénářů s vysokými požadavky na kvalitu mobilní sítě při nasazení inteligentních autonomních robotů a dosud komplikované rozšíření automatizace i do venkovních prostor – to jsou hlavní výhody privátní 5G infrastruktury, kterou využíváme jako první firemní zákazník v Česku. 5G technologii využíváme pro svůj Showroom, kde prezentujeme unikátní řešení automatizace a robotizace v logistice. A po úspěšném testovacím provozu nyní startuje v robotizovaném skladu v Paskově ostrý provoz.

Zástupci společnosti T-Mobile a KVADOS

Zástupci společnosti T-Mobile a KVADOS

5G síť je unikátní nejen z hlediska objemu odesílání a přijímání dat, ale je také zásadně stabilnější a bezpečnější konektivitou. Tyto aspekty jsou stěžejní pro práci autonomních robotů, u kterých je nutné zabezpečit, aby všechny procesy spolehlivě fungovaly v režimu 24/7. Autonomní inteligentní roboti jsou totiž závislí na trvalém spojení s nadřazeným systémem. A také na rychlosti přijímaných dat, ale především na rychlosti dat odesílaných.

Přípitek na zdařilou spolupráci

Přípitek na zdařilou spolupráci

5G síť pokrývá i venkovní prostory

„Dosud využívaná WIFI síť, která je dnes standardem v logistice, má své limity. Jedná se prostě o technologii, která byla původně a primárně vyvinuta pro bezdrátové spojení dvou pevných bodů. Naopak 5G infrastruktura je primárně navržena pro mobilní použití. To nám umožňuje pokrývat nejen celý logistický a výrobní prostor, ale také venkovní prostory. Kvalitní konektivita 5G nám umožňuje snadno realizovat přesuny skladových regálů nebo jiných zařízení v prostoru a také operativně měnit scénáře pro práci plně autonomních logistických robotů, a to kdykoliv bez dodatečných investic. Konečně nemáme dosavadní limity v přenosu video dat čidel nebo vysokorychlostních kamer na centrální server. Výhodou je i rychlý přenos instrukcí pro řízení pohybu zpět na roboty, a to v reálném čase. Tato síť bude velkým přínosem nejen pro obchodní sklady a e-shopy, ale i výrobní firmy,“ říká Miroslav Hampel, generální ředitel KVADOS GROUP, s tím, že tato síť, využívající technologii Ericsson, podporuje snadnou integraci autonomních robotů různých výrobců do jednoho řídícího systému v reálném čase a s vysokou spolehlivostí.

V případě zájmu o navázání obchodní, partnerské či marketingové spolupráce se na nás neváhejte obrátit.

Kontaktujte nás