Roboti mezi vašimi regály

Nabízíme komplexní řešení automatizace skladu za pomocí autonomních robotů a dalších inovativních technologií

Pokud hovoříme o automatizaci v logistice, většina manažerů si vybaví nanejvýš automatické vysokozdvižné vozíky nebo zakládače palet, beden či zboží, které představují investice desítek milionů korun. Ale nasazení těchto automatizovaných zařízení má svá omezení; mají reálně dvakrát nižší operační rychlost a až dvojnásobně vyšší pořizovací cenu. A návratnost investice se posouvá na pět a více let.

Naše představa je trochu jiná. S nasazením moderních logistických robotů umíme zautomatizovat procesy ve skladech a zvýšit tak efektivitu řádech o 200–300 %, s návratností jeden až dva roky. To už jsou úplně jiná čísla!

SOFTWARE

– napojíme se na vaše ERP i WMS
– do procesu zapojíme řízení
a úkolování robotů, plánování kapacit a správu mapy celého skladu

SLUŽBY

– studie proveditelnosti
– projektování
– dodání komplexního řešení
– integrace vašich interních systémů
– výhodné financování
– servis

ROBOTI

– roboti z vlastní vývojové dílny
i od světových značek
– zautomatizujeme veškeré skladové procesy – přepravu palet, přepravek
i zboží

PŘÍSLUŠENSTVÍ

– myFABER dodáme společně
s potřebným příslušenstvím
– spolu s roboty jsou to regály, racky, dopravníky a další komponenty

Jak myFABER® funguje

Chcete začít využívat všech výhod robotizace i ve vašem skladu? Napojíme se přímo na vaše ERP nebo WMS, které doplníme
o automatizační procesy a možnost využití robotů.

Roboty prostě umíme integrovat na jakékoliv řešení, které v současnosti využíváte.

Plnou automatizací a robotizací vašeho skladu pokryjeme všechny oblasti skladových činností.

SOFTWARE

Pro napojení robotizační techniky do skladu je potřeba mít nasazené WMS, není rozhodující, jak robustní nástroj používáte. Přicházíme s unikátním řešením na platformě myFABER®, které se umí napojit na jakýkoliv systém. Pokud zatím pro skladové operace využíváte funkce ERP
a ve skladu WMS nevyužíváte, nebo pokud zvažujete změnu systému, můžeme společně začít na zelené louce, tedy tak, že nasadíme náš WMS systém mySTOCK®. Jestliže však už máte zavedené vlastní WMS, doplníme je o část, která umožní integraci a napojení robotů.

Unikátnost naší platformy myFABER® spočívá v její schopnosti řídit více typů robotických řešení od nezávislých a neintegrovaných výrobců, kteří mají každý své vlastní API a způsob integrace na nadřazené systémy. Platforma myFABER® je integruje a my ji propojíme pouze jednou s nadřazeným systémem – buď ERP, nebo WMS. Vy už pak jen postupně implementujete robotická řešení dle svých potřeb a preferencí.
Díky rozsáhlým zkušenostem je to pro nás výrazně snadnější cesta než individuální integrace jednotlivých řešení odděleně.

SLUŽBY

Pečlivě vše zanalyzujeme

Postaráme se o to, aby automatizace vašeho skladu proběhla bezchybně a v co nejkratším čase. Začneme tím, že s vámi realizujeme studii proveditelnosti a vyhodnotíme návratnost investice. Připravíme logistickou studii komplexního řešení nebo audit stávajícího stavu s návrhem změn.

Dodáme komplexní řešení

Zpracujeme projekt automatizace a robotizace, abychom mohli dodat komplexní řešení vhodné přímo pro váš sklad. Dodávku jednotlivých částí řešení zadáme dle vašich potřeb a rozsahu zakázky – WMS (mySTOCK®), iWES, G2P, RMS. Můžete se spolehnout na rychlou a efektivní implementaci díky připraveným a hotovým řešením.

Napojíme se na vaše stávající systémy

Samozřejmostí je napojení na vaše interní systémy a plná kompatibilita s řešením myFABER, řeč je např. o  ERP, WMS, B2B nebo B2C e-shop portálech.

Servis je samozřejmostí

V rámci péče o své klienty vám nabídneme záruční i pozáruční servis v režimu až 24/7/365.

Výhodné financování a dotace

Nabízíme možnost výhodného financování, pronájmu nebo modelu RaaS, SaaS. Poskytneme pomoc při zpracování žádosti o získání dotace
na pořízení moderních technologií.

 

ROBOTI

Podílíme se na výrobě a vývoji celé řady AGV robotů. V našem testovacím centru ověřujeme různé typy AGV robotů a a jejich využití v provozech.

Většina úsilí v oblasti automatizace skladu směřuje aktuálně k vychystávání zboží a jeho přípravě k expedici. Zapomeňte na tisíce desetitisíce kroků napříč skladem. Skladník, takzvaný picker má své stálé pracoviště a regály se zboží jezdí za ním. Tedy ne úplně samy, ale za pomoci automatizovaných vozíků. Tomuto trendu se říká goods to person (G2P), neboli zboží ke skladníkovi, a nese s sebou nemalé výhody. Jak už jsme zmínili, skladník neběhá po celém skladu, ale zůstává ve vymezené zóně. Z hlediska bezpečnosti to znamená, že jsou eliminována rizika zranění, zároveň je chráněno i zboží proti případným krádežím. A konečně, co si budeme povídat, i ten nejsvědomitější skladník udělá občas chybu. Robot oproti tomu pracuje naprosto spolehlivě.

Ze své pickovací stanice se už skladník postará o další kroky potřebné pro expedici zboží. Zůstane mu tak ta práce, pro kterou je naopak vhodnější než robot. Vybere potřebné zboží z přivezeného regálu a připraví do přepravky.

 

Zvětšíme velikost vašeho skladu

Díky robotizaci skladu můžete využít jeho plnou výšku, na kterou byste v případě manuálního skladování nedosáhli. Často jde o jedinou možnost, jak sklad zvětšit, proto tento faktor hraje v rozhodování velkou roli.

Dalším důležitým benefitem je větší zahuštění skladovací plochy, kde je opět standardem zahuštění o 50 procent více, možnost efektivního využívání výšky skladů díky schopnosti některých robotů manipulovat až do výšky 8 metrů nebo využití mezaninových řešení.

Při využití automatických paletových systémů a speciálního řešení s shuttle vozíky můžete zúžit uličku až na úroveň něco málo přes 1 metr.
Při kombinaci se skladováním a využitím možnosti stohovacího skladování se pak i zde bavíme o možnostech zahuštění skladu v řádu 50
a více procent.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Díky našemu širokému zaměření také v oblastech strojírenství a elektroinstalací jsme schopni dodat celé řešení na klíč, nabízíme řadu příslušenství k podpoře robotizace, regály a další vybavení skladu i jeho instalaci. 

Kontaktujte nás